Skarpetki

Skarpetki, skarpeteczki, małe, duże, wysokie, niskie, jasne, ciemne, jednokolorowe, wielokolorowe, stopki, klasyczne, do butów sportowych, do butów eleganckich, do szpilek, na poprawienie humoru, jako dodatek do prezentu, jako bukiet dla drugiej osoby, w puszce, w słoiku – ach te nasze cudne skarpetki. Warto je mieć w swojej półce.  

W dniu 21 marca skarpetki nabierają szczególnej mocy. W tym dniu zakładamy dwie różne skarpetki  – wspieramy osoby z Zespołem Downa. Chcemy, aby życie tych osób było radosne, barwne i szczęśliwe  – jak skarpetki. 

Nosić czy nie nosić? Są potrzebne czy nie są? 

Skarpety – oprócz tego że to jeden z elementów garderoby, który ubieramy na stopy pełnią jeszcze inne funkcje. 

Odprowadzają pot, chronią przed zimnem, przed otarciami, izolująe stopę od bezpośredniego kontaktu z obuwiem.  

Nasze stopy posiadają blisko 250.000 gruczołów ekrynowych (potowych), które wytwarzają około jednej szklanki (ok. 250 ml= potu na dobę) – mają co robić te nasze stopy. Dbajmy o nie.  

A jakie włókna? 

Włókna naturalne i sztuczne. A jak włókna naturalne to: bawełna, len, bambus (pochodzenia roślinnego) oraz wełna, jedwab (pochodzenia zwierzęcego). Do najbardziej popularnych włókien sztucznych wykorzystywanych w produkcji skarpet należą: poliamid, poliester, nylon, elastan.  

Wyświetlanie 1–12 z 20 wyników

Shopping Cart
Scroll to Top